امروز دوشنبه  ۱۶ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۷/۱۱/۳۰- ۱۰:۱۴ - مشاهده: ۱۸۳

برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند اسلامی در حیدرآباد

روز یکشنبه مورخ 21 بهمن ماه سال 1397 مراسم جشنی به مناسب چهملین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با حضور شخصیتهای و مقامات مختلف سیاسی ، فرهنگی، مذهبی و اقتصادی، روسای نمایندگیهای خارجی مقیم حوزه نمایندگی، همچنین ایرانیان مقیم و علماء و دانشجویان و خبرنگاران رسانه و خبرگزاری های محلی از ساعت 14 تا 16 در محل سرکنسولگری برگزار گردید. در این مراسم جناب آقای محمد محمود علی وزیر کشور ایالت تلنگانا به عنوان میهمان ویژه حضور داشت و به ایراد سخن پرداخت. جناب آقای حق بین سرکنسول محترم کشورمان بعنوان اولین سخنران ، ضمن خیر مقدم به کلیه میهمانان به ویژه آقای محمود علی وزیر کشور ایالت ، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را به حاضرین تبریک و تهنیت گفت . ایشان در سخنان خود اظهار داشت : جمهوری اسلامی ایران با نهادینه نمودن دو مفهوم کلیدی ارزشمند مردم سالاری و دین سالاری در وجود خود ، روح شریعت را در کالبد یک ملت بزرگ دمیده است. ریشه ها، آرمان ها و اصول این انقلاب تغییر ناپذیر خواهد بود و کلیه امور کشور هم در چارچوب جمهوری اسلامی و از طریق انتخابات و صندوق آراء مردم به اجرا در آمده و به منصه ظهور می پیوندند.

بسمه تعالی

برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند اسلامی در حیدرآباد

 

روز یکشنبه مورخ 21 بهمن ماه سال 1397 مراسم جشنی به مناسب چهملین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با حضور شخصیتهای و مقامات مختلف سیاسی ، فرهنگی، مذهبی و اقتصادی، روسای نمایندگیهای خارجی مقیم حوزه نمایندگی، همچنین ایرانیان مقیم و علماء و دانشجویان و خبرنگاران رسانه و خبرگزاری‌های محلی  از ساعت 14 تا 16 در محل سرکنسولگری برگزار گردید. در این مراسم جناب آقای محمد محمود علی وزیر کشور ایالت تلنگانا به عنوان میهمان ویژه حضور داشت و به ایراد سخن پرداخت.

جناب آقای حق بین سرکنسول  محترم کشورمان بعنوان اولین سخنران ، ضمن  خیر مقدم به کلیه میهمانان به ویژه آقای محمود علی وزیر کشور ایالت ، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را به حاضرین تبریک و تهنیت گفت . ایشان در سخنان خود اظهار داشت : جمهوری اسلامی ایران با نهادینه نمودن دو مفهوم کلیدی ارزشمند مردم سالاری و دین سالاری در وجود خود ، روح شریعت را در کالبد یک ملت بزرگ دمیده است. ریشه‌ها، آرمان‌ها و اصول این انقلاب تغییر ناپذیر خواهد بود و کلیه امور کشور هم در چارچوب جمهوری اسلامی و از طریق انتخابات و صندوق آراء مردم به اجرا در آمده و به منصه ظهور     می‌پیوندند.

ایشان در ادامه سخنان خود اظهار داشت : به مناسبت چهلمین سالگرد دهه فجر و پیروزی با عظمت انقلاب اسلامی نمایندگی کشورمان در حیدرآباد میزبان آقای دکتر حداد عادل بود که ایشان یکی ازمبارزین قبل انقلاب و از استوانه‌های استوار انقلابی محسوب می‌گردند . در مراسمی‌که به همین مناسبت با حضور علماء وشخصیتهای و مقامات سیاسی و دینی برگزار گردیده بود ، اینجانب فهرستی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را جهت حضار ارائه کردم که متن اردوی آن در دسترسی می‌باشد و لذا از تکرار مجدد آنها خودداری نموده و با استفاده از فرصت به تبین سیاستهای اصولی کشور متبوعم  در منطقه و جهان می‌پردازم  .

سرکنسول محترم در تببین سیاستهای منطقه ای و موضوعی به مسائلی همانند : روابط با همسایگان ازجمله عراق ، افغانستان ، عربستان ، سوریه و فلسطین ، یمن ، هند و بویژه منطقه دکن و کشورهای اروپائی و در بیان مسائل موضوعی به مباحثی مانند : حقوق بشر ، تروریسم ، توان موشکی و جزایر سه گانه مورد مناقشه با امارات متحده عربی پرداخت .

ایشان سیاست کشورمان در روابط با همسایگان را مبتنی بر اولویت اصل حسن همجواری  و توسعه همکاری با کشورهای همسایه ارزیابی نموده و اذعان داشت : همکاری‌های منطقه ای و امنیت درون زا توسط کشورهای منطقه بهترین، کم هزینه ترین و پایدار ترین گزینه برای رفاه و آرامش ملت های منطقه است و جمهوری اسلامی ایران امنیت مناطق پیرامونی خود را امنیت خود میداند.

          ایشان با  تاریخی برشمردن  رابطه بین جمهوری اسلامی ایران و هندوستان گفت : رابطه دو کشور  به قرن‌ها متمادی باز می‌گردد. و بویژه این روابط  با منطقه دکن از قدمت بیشتری برخور دار است ، حضور حاکمان  بهمنی در حدود 700 سال ،  نقش زبان فارسی، ابنیه‌های تاریخی همه گویای این حقیقت هستند.در حال حاضر نیز روابط دوجانبه بین ایران و هند پس از سفر جناب آقای  نارندرا مودی نخست وزیر محترم هند  به ایران در سال 2016 و همچنین سفر جناب آقای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور محترم کشورمان  به هند و به ویژه شهر حیدرآباد در سال  2018، موجبات تقویت هرچه بیشتر روابط متقابل گردیده است .

          سرکنسول کشورمان در حیدرآباد احترام به حاکمیت، استقلال، یکپارچگی و تمامیت ارضی را فصل مشترک  همه کشورها دانست و رعایت این اصل را  ضامن  امنیت کشورهای منطقه از جمله سوریه ، عراق ، یمن برشمرده و بیان داشت : جمهوری اسلامی ایران به همراه ترکیه و روسیه بعنوان کشورهای ضامن صلح در سوریه و در چارچوب روند صلح آستانه ( قزاقستان )، در مسیر کمک به بازگشت گام به گام آرامش و تثبیت امنیت در این کشور اقدامات قابل ملاحظه ای را به عمل آورده است . ایشان در خصوص عراق علاوه بر موارد فصل مشترک مذکور ، تقویت و تسهیل روابط بین مردم دو کشور و همپوشانی در مقابله با تهدیدات و چالش های منطقه ای از جمله تروریسم را از سیاست های اصولی کشورمان در قبال  عراق بر شمرده و ابراز داشت :کمک به عراق در تمامی زمینه‌ها، درک به توسعه آن و حمایت از دولت و ملت عراق در مبارزه با چالش های پیش رو در دوران بعد از شکست داعش، از اولویت های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

          آقای حق بین در خصوص افغانستان ضمن تاکید بر اهمیت  ابعاد تاریخی و جغرافیائی و فرهنگی  این کشور همسایه گفت : جمهوری اسلامی ایران خواستار افغانستانی امن، آرام و در مسیر توسعه با یک دولت مرکزی توانمند است و تماس و سپس گفتگوهای ایران با طالبان با هدف کمک به استقرار صلح در افغانستان با اطلاع دولت مرکزی این کشور صورت گرفته و می‌گیرد. ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به بحران یمن بعنوان نقطه ای تاسف بار در تاریخ معاصر جهان گفت: جمهوری اسلامی ایران از ماه‌های اول آغاز بحران یمن با ارائه طرحی ۴ ماده ای، از جامعه بین المللی خواست برای پایان دادن به بحرانی که چشم انداز فاجعه باری می‌توانست داشته باشد، اقدامات عاجل و فوری انجام دهد. گذشت زمان و تشدید بحران انسانی در این کشور مهر تاییدی بود بر رویکردی که جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران یمن بر آن تاکید می‌کرد. وی در خصوص رویکرد جمهوری اسلامی ایران نسبت به عربستان سعودی گفت : کشور ما عربستان سعودی را از کشورهای مهم منطقه می داند و همواره تلاش نموده است تا در  برابر اقدامات نسنجیده، شتابزده و گاهی خصمانه عربستان اعم از قطع رابطه، تحریک منفی در مجامع بین المللی و منطقه ای، حمایت های مستقیم و غیر مستقیم مالی، سیاسی و رسانه ای از گروه‌های تروریستی مسلح و طالبان ضد ایرانی و... بخاطر مصالح منطقه و جهان اسلام، سیاست صبر و خویشتن دارای را در پیش بگیرد .

          سرکنسول کشورمان در بیان وضعیت جزایر سه گانه خلیج فارس ، تعلق این جزایر به خاک ایران را امری ثابت، لایتغیر و غیرقابل مذاکره دانسته و اظهار داشت : تکرار ادعاهای بی اساس، تاثیری بر تمامیت ارضی ایران و حاکمیت ایران بر این جزایر نداشته و طرح آن از سوی هر کشوری موضعی نادرست و غیرسازنده است.

          سرکنسول محترم، تلاش برنامه ریزی شده رژیم صهیونیستی برای معرفی بیت المقدس بعنوان پایتخت این رژیم را برخلاف قطعنامه‌های بین المللی دانسته و اضافه نمود این اقدامات از نظر جمهوری اسلامی ایران اقدامی تحریک آمیز بوده که با هدف تشدید تنش ها و ناامنی‌ها انجام می‌گیرد. تلاش ها برای یهودی سازی بیت المقدس و نابودی هویت تاریخی و تمدنی قدس شریف، شهرک سازی. یورش به مسجدالاقصی و هتک حرمت ساحت مقدس آن، محرومیت دسترسی فلسطینیان به اماکن مقدس، ممانعت از ورود نمازگزاران به این حرم، منع پخش اذان و سایر اقدامات مشابه وضعیت ناگوار و دردناکی را ایجاد می‌کند و ضرورت دارد تا جامعه بین المللی بویژه جهان اسلام به صورت جدی تری وارد عمل شده  و با اقداماتی مناسب رژیم صهیونیستی را مجبور سازند که به اشغالگری پایان دهد و از تجاوز و قتل و کشتار مردم فلسطین و بی ثبات سازی منطقه خاورمیانه دست بردارد.

          ایشان با ذکر این نکته که حقوق بشر از جمله مهمترین موضوعاتی است که براساس آموزه‌های اسلامی و همچنین بر پایه متن قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران همواره از جمله دغدغه‌های دولت های مختلف در کشورمان بوده است ، اظهار داشت : متاسفانه  گروهی از کشورها از حقوق بشر و ساز و کارهای بین المللی حقوق بشری به عنوان ابزاری سیاسی برای تحت فشار قراردادن کشورهای دیگر استفاده می‌کنند، همین امر بیشترین ضربه را به حقوق بشر وارد نموده و این نگرش ابزاری به حقوق بشر  نتیجه ای جز بی اعتباری این سازوکارها و بی اعتمادی عمومی در سطح جامعه بین المللی، نداشته و نخواهد داشت .

          سرکنسول کشورمان ،جمهوری اسلامی ایران را یکی از قربانیان اصلی تروریسم در طی 4  دهه گذشته  معرفی نمود که حامیان و برخی از رهبران اصلی این گروه‌ها در حال حاضر در کشورهای اروپایی پناه گرفته و از حمایت های سیاسی و رسانه ای این کشورها برخوردارند. جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با ترویسم و گروه‌های تروریستی مورد حمایت کشورهای خارجی در منطقه غرب آسیا همواره سیاست قاطعی را اتخاذ کرده و نقش مهمی در شکست داعش, در سوریه و عراق ایفاء کرده است. ایشان در خصوص روابط کشورمان  با کشورهای اروپائی ، برجام را  آزمونی برای ایالات متحده امریکا  برشمرد که این کشور نتوانست از آن سربلند بیرون بیاید . ایشان در ادامه افزود :علیرغم برخی اختلاف دیدگاه‌ها، کشورمان با همه کشورهای اروپایی به صورتی متوازن و در سطح رفت و آمدهای سران ، مقامات و وزرای طرفین  و همکاری و تعامل در موضوعات منطقه ای و بین المللی در حال انجام است .

          آقای حق بین در خاتمه سخنان خود با اشاره به توان موشکی کشورمان ابراز داشت : قابلیت های موشکی ایران بخشی از توان مشروع دفاعی و ضامن امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران است که بر پایه دکترین بازدارندگی پایه گذاری شده است . کشور ما قابلیت های دفاعی خود را بر مبنای ارزیابی واقعی از تهدیدهای موجود طراحی کرده و تا هر کجا که لازم بداند آن را تقویت خواهد کرد و توان موشکی ما علیه هیچ کشوری نیست و صرفا با هدف تامین امنیت ملی ایران بنیان نهاده شده و توسعه یافته است.

بعد از پایان سخنرانی سرکنسول ، آقای محمد محمود علی وزیر کشور دولت ایالت تلنگانا و مهمان ویژه

مراسم به ایراد سخن پرداخت . ایشان ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به حاضرین،  اظهار داشت:این لحظات خوشایندی برای من است که در چنین مراسمی‌شرکت می نمایم  و  به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این مکان دورهم جمع شده ایم.

ایشان  ضمن حمایت از نظام دموکراسی ، رفتار و عمل امام خمینی(ره)و مقام معظم رهبری  دامت برکاتهرا مورد تاکید قرار داده و انقلاب اسلامی را مرهون رفتار ، منش مناسب و تلاشهای مستمر امام راحل(ره) دانسته  و اظهار داشتند همین رفتارها و رهبریهای امام خمینی بود که  با حمایتهای مردمی همراه شده و انقلاب شکوهمند اسلامی را رقم زد.

وزیر کشور ایالت تلنگانا در ادامه سخنان خود،رابطه ایران و هند را بسیار خوب توصیف نموده وگفت : ما سعی می‌کنیم در آینده هم روابط دو کشور و به خصوصایالت تلنگانا را  با ایران روز بروز تقویت و بهبود ببخشیم . هند هموارهاز ایران حمایت کرده و به حمایت هایش ادامه خواهد داد .در گذشته ، در دوران حکومت پادشاهی قطب شاهیان نیز در خطبه‌های جمعه در مکه مسجداز ایران یاد می‌کردند  . امروزه نیز که هند یک کشور دموکراتیک هست ، بیش از پیش ، به تقویت روابط دوجانبه نیاز است و همه ما باید از آن حمایت کنیم

آقای محمود علی اظهار داشت :  کشور ایران علی رغمتحریمهای  گوناگون،درزمینه‌های متعدد پیشرفتهای چشمگیری داشته است که  کاملا بی نظیر است. امنیت ایران ودست آوردهای متعدد در زمینه‌های مختلف ، نشانگر همت و اراده  مردم ایران و حمایت  مناسب از رهبری این کشور است  که همواره از  قول و عمل یکسانی برخوردار بوده و هیچگاه یاس و ناامیدی را به خود  راه نداده است . تلاش ایران در راستای وحدت اسلامی هم نظر جهان اسلام را به خود جلب نموده که شایسته حمایت همه کشورهای مسلمان است . وی درسخنان خود با اشاره به وضعیت گذشته کشورش گفت : هند هم زمانی تحت سلطه  انگلستانبود ولی رهبری ماهاتما گاندی  مردم کشور را از استعمار نجات داد.

ایشان  ضمن تاکید بر ایجاد صلح و آشتی و امنیت گفت: سفر جناب آقای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور محترم ایران  به هند و به شهر حیدرآباد درسال پیش و سخنرانی ایشان در روز جمعه در "مکه مسجد"و در حضور هزاران نمازگزار مسلمان، تأثیر خوبی بر نظریه وحدت امت اسلامداشته است.

او گفت : همانند امام خمینی که برای انقلاب اسلامی از خود پایداری و استقامت  نشان دادند ، آقای چندراشیکررائو، سروزیر دولت ایالت تلنگانا و حامیان ایشان نیز  برای استقلال ایالت تلنگانا مبارزات سختی نمودند که در نهایت در سال 2014  این تلاشها به  پیروز انجامید . وزیر کشور ایالت  از مردم این ایالتقدردانی کرد و گفت که این هم نشانه محبت دولت ایالتی نسبت به اقلیت ها و مخصوصا مسلمانان است که دولت برای اولین بار یک مسلمان را به عنوان وزیر کشور ایالت منصوب کرده است و  ما هم با عمل و رفتار خوب ثابت کردیم که مسلمانان همیشه نسبت به کشور خودشان وفادار بودهو هستند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما