آرشیو اخبار

روز یکشنبه مورخ 21 بهمن ماه سال 1397 مراسم جشنی به مناسب چهملین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با حضور شخصیتهای و مقامات مختلف سیاسی ، فرهنگی، مذهبی و اقتصادی، روسای نمایندگیهای خارجی مقیم حوزه نمایندگی، همچنین ایرانیان مقیم و علماء و دانشجویان و خبرنگاران رسانه و خبرگزاری های محلی از ساعت 14 تا 16 در محل سرکنسولگری برگزار گردید. در این مراسم جناب آقای محمد محمود علی وزیر کشور ایالت تلنگانا به عنوان میهمان ویژه حضور داشت و به ایراد سخن پرداخت. جناب آقای حق بین سرکنسول محترم کشورمان بعنوان اولین سخنران ، ضمن خیر مقدم به کلیه میهمانان به ویژه آقای محمود علی وزیر کشور ایالت ، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را به حاضرین تبریک و تهنیت گفت . ایشان در سخنان خود اظهار داشت : جمهوری اسلامی ایران با نهادینه نمودن دو مفهوم کلیدی ارزشمند مردم سالاری و دین سالاری در وجود خود ، روح شریعت را در کالبد یک ملت بزرگ دمیده است. ریشه ها، آرمان ها و اصول این انقلاب تغییر ناپذیر خواهد بود و کلیه امور کشور هم در چارچوب جمهوری اسلامی و از طریق انتخابات و صندوق آراء مردم به اجرا در آمده و به منصه ظهور می پیوندند.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
بخشنامه عدم امکان انتقال دانشجویان ایرانی از ابتدای سال 2109 در رشته های پزشکی و دندانپزشکی بدینوسیله مصوبه هفتادمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مورخ 7/6/97 در خصوص عدم امکان انتقال دانشجویان ایرانی که از ابتدای سال میلادی جدید (11/10/1397) تحصیل خود را در دانشگاههای خارج از کشور شروع نمایند به شرح ذیل جهت اجرا ابلاغ می­گردد. با عنایت به توسعه چشمگیر آموزش عالی سلامت و همچنین ضرورت اختصاص بازار کار در حوزه سلامت به نخبگانی که پس از اتمام دوره دبیرستان از طریق رقابت فشرده علمی متقاضی تحصیل در رشته­های علوم پزشکی می باشند و همچنین پیشگیری از سوء استفاده­ های احتمالی برای تضعیف ارزش قبولی در کنکور سراسری در هفتادمین جلسه شورای عالی برنامه­ریزی علوم پزشکی مورخ 7/6/97 مصوب گردید، از ابتدای سال 2019 میلادی (11/10/1397) کلیه ضوابط و مقرارت مربوط به امکان انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور در رشته های علوم پزشکی لغو و انتقال دانشجو در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در طول مدت تحصیل و قبل از فارغ التحصیلی به داخل کشور ممنوع می باشد. بدیهی است برای آن دسته از افرادی که تا قبل از شروع سال 2019 میلادی (11/10/1397) تحصیل خود را در یکی از دانشگاههای مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز نموده و واجد شرایط انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل می باشند، براساس ضوابط و مقررات مذکور اقدام خواهد شد. کلیه دانش آموختگان ایرانی خارج از کشور در رشته های علوم پزشکی در صورت فارغ التحصیلی از دانشگاههای مورد تائید وزارت متبوع، می توانند براساس مصوبات و ضوابط شورای عالی ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از ارزشیابی و تائید مدارک تحصیلی در کشور مشغول کار شوند.
۱۳۹۷/۰۹/۰۲
۱۳۹۷/۰۶/۲۰
مراسم رونمايي از كتاب "روابط دیپلماتیک و فرهنگی بین سلطنت صفوی ایران و سلاطین دکن از قرن 14 تا 17" نوشته دکتر ام.ای. نعیم، در روز یکشنبه مورخ 30 مهر 1396 در موزه سالارجنگ در حیدرآباد توسط جامعه تاریخ دکن (Deccan History Society) برگزار شد. نویسنده این کتاب روابط دیپلماتیک و فرهنگی 5 سلطنت دکن از جمله سلطنت بهمنی، آصف جاهی، قطب شاهی، برید شاهی و نظام شاهی با سلطنت صفوی ایران را تشریح کرده است.این کتاب توسط جناب آقای محمدحق­ بین قمی سرکنسول محترم ج.ا.ایران در حیدرآباد در حضور بسیاری از دانشمندان، دانشگاهیان، نویسندگان، مورخان و افراد رسانه ای رونمايي شد. پس از رونمایی کتاب، پرفسور محمد اکبر علی خان، معاون رئیس سابق دانشگاه تلنگانا در سخنان خود آثار دکتر نعیم را ستایش کرد و گفت که در این موضوع نیاز به کار و تحقیق و مطالعه بیشتری وجود داشته است. وی افزود که در حال حاضر، دانشمندان و نویسندگان کتاب، تاریخ باستان دکن و خدمات سلاطین مسلمان را فراموش کرده و دولت نیز در این زمینه بی توجهی کرده است. وی در آخر از جناب آقای حق بین قمی، سرکنسول محترم ایران در حیدرآباد درخواست کرد که سرکنسولگری به عنوان تشویق محققان در این موضوع، هر نوع پشتیبانی مالی را در نظر بگیرد و در این پروژه با مقامات هندی و محققان از جامعه تاریخ دکن به طور کامل حمایت کند. سرکنسول محترم جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد، از کار دکتر نعیم تقدیر کرده و آن را گام بزرگی در شناخت روابط باستانی هند و ایران عنوان کردند. ایشان افزودند: "به نظر می رسد که این کتاب در نوع خود، اولین مطالعه درباره روابط دیپلماتیک و فرهنگی حکومت صفوی در ایران با حکومت سلاطین دکن در قرن چهاردهم و هفدهم میلادی است. مطالعه قرن چهاردهم و هفدهم میلادی، پس زمینه حکومت صفوی از سال 1501 میلادی می باشد". ایشان تصریح کردند: "این تحقیق، درمورد روابط حکومت صفوی ایران با فرهنگ و جامعه دکن، از جمله، روابط سیاسی، دیپلماتیک، مذهبی، اجتماعی و فرهنگی، جنبه های متعدد را نشان می دهد".
۱۳۹۶/۰۸/۰۴